تبلیغات
تیراختور - گفتگوی‌خواندنی با اف۱۴ تیم‌تراکتورسازی+ عکس

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب

گفتگوی‌خواندنی با اف۱۴ تیم‌تراکتورسازی+ عکس
به گزارش افکارنیوز، تبریزی ها او را «اف. ۱۴» می نامند، چون بازیكنی است كه توانسته با وجود مهره های خوب در تبریز، جایگاه خوبی برای خود دست و پا كند. ابراهیمی از كازرون به تبریز آمده،‌ اما حالا جزئی از تبریز شده تا بتواند حرفه ای تر از همیشه فوتبالش را در حقیقت عشق دوران كودكی اش را دنبال كند. دوری از خانواده برایش سخت است، اما به جهت اینكه فوتبالیست است، همیشه با این قضیه كنار آمده، او این را یكی از سختی های فوتبال بازی كردن می داند، اما در تمام این سال ها یك چیز به او دلگرمی می داده و آن بودن در میان مردم خونگرم تبریز است. به طوری كه خودش بارها در گفتگویی كه با او داشتیم به این موضوع اشاره كرده.

كمی از خودت بگو.

روز دهم آبان سال ۱۳۶۳ در شهر كازرون به دنیا آمده و متاهلم.

اگر فوتبالیست نمی شدی چه كار می كردی؟

چون برادرهایم كار آزاد دارند و مغازه دار هستند به احتمال زیاد من هم راه آنها را می رفتم، اما از كودكی همه عشق و علاقه ام فوتبال بود.

از دوران كودكی ات بگو.

خیلی شیرین و به نظرم تكراری نشدنی است. حال و هوای خاص خودش را داشت. بازیگوشی با دوستان، فامیل ها، مسافرت هایی كه معمولاً با خانواده بیرون از كازرون می رفتیم، فوتبال گل كوچك در زمین خاكی و اینكه اصلاً چیزی به اسم دروغ و كلك در دوران كودكی وجود نداشت و به چیزی جز بازی فكر نمی كردیم.

الان هم كازرون می روی؟

در روزهایی كه ما تعطیل هستیم چون پرواز مستقیم نیست خیلی فرصت این كار را ندارم و در طول سال دو سه بار می روم.

وقتی به كازرون می روی باز هم در آن زمین های خاكی بازی می كنی؟

الان دیگر چیزی به اسم زمین خاكی پیدا نمی شود.

خانواده مخالف فوتبال بازی كردنت نبودند؟

نه، چون برادرانم فوتبال بازی می كردند و فوتبال شان از من هم بهتر بود، اما شرایط برای پیشرفت و ادامه آن در اختیارشان نبود و در عوض همیشه هوای مرا به عنوان برادر كوچكتر داشتند.

خیلی ها فكر می كنند فوتبالیست ها بدون زحمت به شهرت و پول می رسند. آیا واقعاً این طور است؟

حق با شماست. خیلی ها وقتی فوتبال را از تلویزیون می بینند، فكر می كنند فوتبالیست ها به خاطر همان ۹۰ دقیقه پول می گیرند، اما نمی دانند كه قبلش چه تمرینات و شرایط سختی را پشت سر می گذاریم.
به عنوان مثال در شهر ما امكانات خیلی محدود بود و معجزه زمانی رخ داد كه یك بازی دوستانه با تیم پیام مخابرات شیراز انجام دادیم و من دو سه گل زدم. جمشید غدیری كه مربی آن تیم بود از من دعوت كرد به تیم شان بروم. باورم نمی شد، اما رفتم و دو سال آنجا بازی كردم و بعد به تراكتورسازی رفتم و تا الان در خدمت این تیم هستم.

در این مدت چه سختی هایی كشیدی؟

دوری از خانواده برایم خیلی سخت است. بعضی وقت ها حاضر بودم خیلی چیزها نداشته باشم، اما خانواده در كنارم باشند. پولی كه فوتبالیست ها می گیرند كمتر از حق شان است. چون رنج زیادی می كشند.

بیشتر توضیح می دهی؟

ما یك زندگی عادی نداریم، غذاهایی كه خیلی ها به راحتی می خورند و نگران رژیم غذایی نیستند ما نمی توانیم بخوریم، یا باید دور از چشم مربیان بخوریم. زمان برای تفریح و بودن در كنار خانواده را نداریم. اختیار وقت مان دست خودمان نیست. به خاطر تمرین و مسابقه وارد و خیلی در كنار خانواده نیستیم. امسال هشتمین سالی بود كه تعطیلات نوروز را كنار خانواده نبودم. امیدوارم مردم با دید بازتر به هم ورزشكاران نگاه كنند. من معتقدم سخت ترین راه برای پول در آوردن همین ورزش كردن است.

خیلی هم به نظر سخت نیست!

اتفاقاً خیلی سخت است، چون وقتی فوتبالیستی فوتبال را كنار می گذارد تازه تمام دردها به سراغش می آید و این فقط یكی از آنهاست.

چرا حركات تونی اولیویرا سرمربی تراكتورسازی به یكی از سوژه های فوتبال ایران تبدیل شده است؟

تونی در تمرین آدم آرامی است، اما حركات او فقط مال ۹۰ دقیقه بازی است. او نسبت به تراكتورسازی تعصب دارد و مایل است تیمش ببرد. او انسان با شخصیتی است كه كنار زمین هیجان و تعصب دارد. فكر می كنم بالاترین هیجان او هم مربوط می شد به بازی با ملوان و توپی كه من لو دادم كه از ناراحتی روی زمین خوابید.

چرا لقب اف ۱۴ به تو داده اند؟

در تراكتورسازی اكثر بازیكنان لقب دارند و به من هم این لقب را داده اند. شاید به خاطر سرعتی كه دارم.

قضیه تصادف چند وقت پیش تو چه بود؟

با خودروی یكی از دوستانم بعد از تمرین به خانه بر می گشتیم كه متاسفانه تصادف شدیدی اتفاق افتاد و اگر خودرو كیسه هوا نداشت حتماً له می شدم، خدا خیلی رحم كرد.

اولین بازی ملی ات؟

فكر كنم روز هفت خرداد ۱۳۹۱ با تیم آلبانی در تركیه بود.

اگر روزی یك توریست از تو بپرسد كدام شهر را برای سفر انتخاب می كنی چه پیشنهادی می دهی؟

از نظر من همه جای ایران دیدنی های متعدد دارد كه یك توریست قطعاً فرصت دیدن همه آن جذابیت ها را نخواهد داشت. به عنوان مثال كازرون غاری دارد به نام غار شاپور كه بسیار بزرگ و فوق العاده تماشایی است، یا جاهای تاریخی شیراز و همین تبریز جاهایی مثل كندوان، جلفا، كلیبر كه خودم زیاد به آنجا می روم، بسیار تماشایی است.

به طور معمول محمد ابراهیمی هنگام تحویل سال نو چه دعایی می كند؟

من خیلی دعاها مدنظرم هست، اما همیشه عاقبت بخیری می خواهم و بعد سلامتی پدر و مادر و خانواده ام و این كه مردم در آسایش و رفاه باشند.

در حد یك كلمه جواب بده.


كازرون: جایگاه ابدی.
محمد ابراهیمی: اف ۱۴.
پیام مخابرات: پیشرفت فوتبالی.
تراكتور: عشق من.
تیم ملی: سرباز وطن.
فوتبال: شور و نشاط.

بهترین مداقعی كه در برابرت بازی كرده چه كسی بوده؟

من چون در كناره های زمین بازی می كنم، فوتبال خسرو حیدری، حسین ماهینی و پژمان منتظری را خیلی دوست دارم چون خیلی كم دریبل می خورم.

بهترین گلی كه زده ای؟

با پاس همدان بود، كه ما ۲ـ۱ عقب بودیم و من دقیقه ۹۲ یك گل خیلی زیبا زدم و بازی مساوی شد.

كلام پایانی؟

از پدر و مادرم كه همیشه دعای خیرشان بدرقه را هم بوده، مربیانم، مردم خوب كازرون، تبریز و شیراز و همه كسانی كه به من لطف داشتند تشكر می كنم و در حال حاضر خیلی خوشحالم كه برای تیم تراكتورسازی توپ می زنم و میان مردم با تعصب و خوب این شهر زندگی می كنم. آرزو دارم سال های سال برایشان بازی كنم. همچنین از شما كه این فرصت را به من دادید نهایت تشكر را دارم.

قارتال آنلاین - ابزار امتیازدهی 5 ستاره ای

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب


نوشته شده توسط mamad turk oglunدر تاریخ : جمعه 24 خرداد 1392