تبلیغات
تیراختور - شبیه‌سازی تراكتور به پاس قهرمان

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب

كریمی مثل خداداد
شبیه‌سازی تراكتور به پاس قهرمان
90: مجید جلالی از این انگ می‌‌ترسد:
انگ این كه اگرنشانی قهرمانی از فلان مسیر باشد، سرمربی این روزهای تراكتور را باید در مسیر دیگری پیدا كرد. چنین ذهنیتی از كارنامه سالیان اخیر جلالی می‌‌آید. او هم مثل بیشتر تئوریسین‌هایی؛ كه سعی دارد خود را از خانواده آن‌ها نشان دهد، در اندیشه انجام كارهای زیربنایی، بخوانید دیر بازده و طولانی مدت است.
جلالی بیشتر از آن كه در اندیشه فتح جام باشد. دنبال نام‌ نكو است. دنبال این كه چند فصل بعد –چند سال بعد- به نیكی از او یاد شود.
همین مربی «تئوری‌»گرا اما در كارنامه‌اش قهرمانی هم دارد، نتیجه‌ای كه با پاس تهران بدست آمد؛ در روزگاری كه یك نظامی همه كاره باشگاه بود و دو ستاره به نام‌های نكونام و عزیزی همه كاره تیم. حالا سردار آجورلو (مدیرعامل اسبق پاس) پدر معنوی تراكتورسازی است. نقاش «پشت پرده» تیمی كه از حیث امكانات و وابستگی‌اش به نظامی‌ها بیشترین شباهت را به پاس قهرمان دارد.
جالب این كه جلالی نیز بازگشته به مكتب پاس و دیگر از آن مربی‌ای كه در فولاد دنبال معرفی نسلی جدید می‌‌گشت خبری نیست. چنین تغییری البته معرف جبر كار با تبریزی‌ها است، زیرا در صورتی كه آنها دنبال پروژه‌ای زمان‌بر بودند به این سرعت قید همكاری با مربیانی كه دو نایب قهرمانی را برای‌شان به ارمغان آوردند نمی‌‌زدند.
آری! سرخ آذربایجان به چیزی به جز قهرمانی فكر نمی‌‌كند. جلالی هم در همین چارچوب است كه كریمی را می‌‌پذیرد. از دید او «تجربه» و تكنیك و انگیزه كاپرفیلد مشابه همان عناصری است كه در پاس قهرمان، «خداداد عزیزی» از آنها برخوردار بود. این مربی حتی نكونام را هم می‌‌خواهد، بازیكنی كه جذب احتمالی او تراكتور را بیش از پیش به پاس قهرمان شبیه می‌‌سازد. تركیب «با تجربه‌ها» با جوانترها، تیمی كه از حمایت مردمی خوبی بهره‌مند است را قوی‌تر می‌‌سازد و این فرمولی است تا جلالی دوباره از قالب یك «ضدقهرمان» خارج شود و به روزگار قهرمانی بازگردد.

تكمله
چالش بزرگی پیش‌روی جلالی است. او به تیمی آمده كه قلعه‌نوعی و تونی را برنتابیده است. تراكتور بعد از دو نایب قهرمانی حالا دیگر تیمی نیست كه بتوان بی‌‌تجربگی‌اش را برای عدم قهرمانی در لیگ به روی تبریزی‌ها آورد.

قارتال آنلاین - ابزار امتیازدهی 5 ستاره ای

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب


نوشته شده توسط mamad turk oglunدر تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1392